Історія професії

    Історія професії
Професія конторського службовця (бухгалтера) набула неабиякої суспільної значимості. Без конторського службовця (бухгалтера) не зможе довго існувати жодне підприємство. І, звісно, кожна поважна установа потребує висококваліфікованого спеціаліста. Тому надзвичайно важливим є здобуття спеціальної освіти.              
В умовах переходу України до ринкової економіки, розвитку міжнародних зв'язків та вступу до СОТ, зростає потреба в своєчасній і достовірній інформації. Таку інформацію дає бухгалтерський облік, яким ви оволодієте під час навчання за професією «Конторський службовець (бухгалтерія)».
Про значення бухгалтерського обліку знаменитий німецький професор І.Ф. Шерр писав наступне: "Бухгалтерський облік - непогрішний суддя того, що було, необхідний керівник сучасного і надійний консультант майбутнього".
Вступивши і обравши професію Конторський службовець (бухгалтерія), Ви оволодієте знаннями про предмет, метод, техніці, формах та організації бухгалтерського обліку, який допоможе Вам в майбутньому спланувати сімейний бюджет, відкрити свою справу. Бути бухгалтером престижно. Кращі представники цієї професії вважаються другими в ієрархії керівництва будь-якого підприємства, організації, фірми. Без їх підпису жоден важливий документ не має сили.
Діяльність підприємства, організації, компанії неможливі без суворого обліку. Саме цим і займається бухгалтер. Він відповідає за порядок у справі обліку товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, запобігає незаконним їх витратам, відповідає за дотримання режиму економії.


Коротка історія професії
Бухгалтер (нім. Buchhalter, Buch - книга, Halter - тримач) - фахівець у галузі бухгалтерії. В даний час професія є важливою, без неї не обходиться жодне підприємство. Слово «бухгалтер» виникло в кінці середньовіччя. У 1498 р. імператор Священної Римської імперії Максиміліан I призначив «бухгалтером» Рамі.
Професія бухгалтера - одна з найстаріших. Корені цієї цікавої професії входять так глибоко в історію, що ніхто точно не знає, де їх і шукати. З впевненістю можна сказати, що облік появився тоді, коли людина стала людиною.
Професія бухгалтера має великий спадок не тільки тому, що вона є однією з найдавніших професій, в силу того, що мистецтво запису і співвідношення вперше знайшли втілення в якості інструменту обліку.
Розвинута і ефективно організована бухгалтерська справа є одним з невід’ємних елементів економіки. І внутрішні, і зовнішні бухгалтери відіграють важливу роль в наданні доказової правильної інформації, необхідної для прийняття рішень щодо постачання, найму кадрів і використання ресурсів, від чого залежить ефективність ринкової економіки.
Бухгалтер - це фахівець, що працює за системою обліку відповідно до чинного законодавства. Його завдання: вчасно і правильно заплатити податки, відзвітувати перед державними органами та власниками компанії, організувати роботу з клієнтами та партнерами організації, стежити за фінансовим станом підприємства.
Головною рисою бухгалтера сьогодення є можливість забезпечити максимальну достовірність бухгалтерського обліку, що потребує вміння використовувати різні облікові методи. Бухгалтер повинен вміти швидко пристосовуватись до швидких змін в економічному житті країни.
Крім того, бухгалтер в теперішній час не тільки економіст, але і юрист (як мінімум, юрисконсульт). Все, що він робить (або майже все), регламентується тими або іншими нормативними документами, сукупність вимог яких дозволяє говорити про бухгалтерське право.
Перехід до ринку суттєво вплинув на характер та зміст роботи бухгалтера. Наповнилося новим змістом такі поняття як збитки, прибуток, рентабельність, втрачена вигода то що. Якщо раніше вони сприймалися більш абстрактними, то тепер стали для кожного бухгалтера реальними, відчутними поняттями, за якими тепер стоять цілком визначені наслідки та результати. Робота бухгалтера набула нових якостей.
Умови роботи
Професійну діяльність бухгалтера можна віднести до роботи із середньою важкістю і напруженістю. Обмежень щодо статі і віку немає. Режим праці та відпочинку залежить від режиму роботи підприємства, фірми, об'єднання.
Тривалість робочого дня на державних підприємствах - 8 годин 12 хв. При загальній тривалості робочого тижня 41 год., у приватних, як правило, робочий день ненормований. За чинним законодавством працівникам надається перерва, під час якої вони звільняються від виконання службових обов’язків, причому працівники можуть використовувати її на свій розсуд. Як правило, час перерви – одна година, надається вона не пізніше ніж через 4 год. після початку роботи.
Режим праці та відпочинку – це встановлений в установі, організації і на підприємстві розпорядок робочого дня, що регламентує визначене чергування часу праці та відпочинку. При регламентуванні враховується характер праці, нервово-емоційна напруга, санітарно-гігієнічні умови.
Однією з умов сприятливого мікроклімату побутового типу на робочому місті є оптимальне освітлення. Правильне освітлення робочого місця сприяє збільшенню ефективності праці, попереджує зорову та загальну втому, викликає відповідний настрій і самопочуття. Завантажені в основному зоровий та руховий аналізатори. До несприятлива факторів слід віднести підвищену нервово-психічну напруженість, пов'язану з великою відповідальністю. Можливість аварій та травматизму практично виключена. В роботі бухгалтера мають місце помилки у випадках втоми, неуважності, безвідповідального ставлення до роботи.
Оптимальні кліматичні умови в службовому приміщенні забезпечують хорошу працездатність.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Виробниче навчання 23 група

    Тема уроку: Відпрацювання бухгалтерського обліку   грошових коштів у касі підприємства. 1. Поняття та призначення каси. 2. Док...